Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. marca 2020

Americká ekonomika čelí dopadom koronavírusu, Trump bez váhania podpíše biliónové opatreniaAmerický Senát schválil v stredu večer (miestneho času) rekordný program na podporu ekonomiky, ktorá čelí dopadom pandémie koronavírusu. Celková hodnota opatrení je zhruba dva bilióny dolárov. Senátori ...Zdieľať
donald trump 676x451 26.3.2020  - Americký Senát schválil v stredu večer (miestneho času) rekordný program na podporu ekonomiky, ktorá čelí dopadom pandémie koronavírusu. Celková hodnota opatrení je zhruba dva bilióny dolárov. Senátori odhlasovali príslušný zákon jednomyseľne.


Dolná komora Kongresu, Snemovňa reprezentantov, bude o balíku opatrení hlasovať v piatok. Prezident Donald Trump už vyhlásil, že zákon podpíše ihneď, ako ho dostane na stôl.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Súčasťou balíka ekonomickej pomoci, ktorý ohlásili v stredu ráno, sú priame platby väčšine Američanov, zvýšenie podpory v nezamestnanosti a program v sume 367 mld. USD určený na udržanie vyplácania miezd pracovníkom, ktorí musia zostať doma.

V rámci záchranného balíka sa jednorazovo priamo vyplatí všetkým dospelým Američanom po 1 200 USD a všetkým deťom po 500 USD. "Po dňoch intenzívnych diskusií Senát dosiahol nadstranícku dohodu o historickom balíku pomoci počas tejto pandémie," povedal líder senátnej majority Mitch McConnell.

K posledným otázkam, o ktorých sa vyjednávalo, patrili garantované subvencované úvery v sume 500 mld. USD pre väčšie priemyselné odvetvia a tiež otázka, aká štedrá má byť pomoc leteckým spoločnostiam.

(1 EUR = 1,0843)


Zdroj: Webnoviny.sk - Americká ekonomika čelí dopadom koronavírusu, Trump bez váhania podpíše biliónové opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Írsky MMA šampión Conor McGregor venoval nemocniciam vo svojej krajine milión eur (26. 3. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku máme 227 prípadov, Matovič sa dohodol so súkromníkmi a chce testovať 3000 ľudí denne (online) (26. 3. 2020)
 Koronavírus online: Ruslan priviezol na Slovensko zdravotnícky materiál, v Taliansku a Španielsku ďalšie stovky obetí (25. 3. 2020)
 Svet urážal Rusko a toto je Boží trest, vraví o koronavíruse Chorkinová (25. 3. 2020)
 Čoraz viac Slovákov pracuje z domu pre hrozbu koronavírusu, home office však nie je pre každého (25. 3. 2020)
 Maďarská vláda chce v čase krízy vládnuť pomocou dekrétov, Europarlament má výhrady (25. 3. 2020)
 Pandemické ošetrovné aj zmeny v „péenkách“, automatické predlžovanie OČR. Matovičova vláda schválila ekonomické opatrenia (25. 3. 2020)
 Vládna letka priviezla stotisíc respirátorov, rozvezú ich lekárom a sestrám po celom Slovensku (25. 3. 2020)
 Slovenská národná galéria sa mení na Slovenskú náhradnú galériu a zostáva s návštevníkmi v online spojení (25. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Namiesto pánskych oblekov šijú rúška pre zdravotníkov, výrobný plán menia aj v Topoľčanoch
<< predchádzajúci článok
Siedmi lekári z Púchova koronavírus nemajú, ale zostávajú v karanténe a neordinujú

Americká ekonomika čelí dopadom koronavírusu, Trump bez váhania podpíše biliónové opatrenia - diskusné fórum čitateľov