Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júla 2020

Kollár: Niečo tak odporne farizejské, ako je Šeliga, som v politike nestretolPoslanec Ondrej Dostál (SaS) v diskusii o návrhu na odvolanie povedal, že nejde o úprimnú snahu o vyvodenie politickej zodpovednosti.Zdieľať
Kollár: Niečo tak odporne farizejské, ako je Šeliga, som v politike nestretol

Dostál zdôraznil, že keby išlo o úprimnú snahu o vyvodenie politickej zodpovednosti za kauzu plagiátu Kollárovej diplomovej práce, tak by Kollár odstúpil a nepodával by návrh na svoje vlastné odvolanie z funkcie.

Šeliga vyhlásil, že nerozumie, prečo Kollár podáva návrh na svoje vlastné odvolanie z funkcie. Podľa neho Kollár vydiera celú vládnu koalíciu pre jednu diplomovku.

Vyzval Kollára, aby stiahol návrh na odvolanie. Kollár označil Šeligu za farizeja. „Niečo tak odporne farizejské ako je Šeliga, som v politike nestretol,“ reagoval Kollár. Odmietol, že by Sme rodina odchodom z koalície položila vládu, lebo by jej zostalo 78 hlasov zo 150.

Raši spomenul Matovičovo tvrdenie

Opozícia opakovane tvrdila, že odvolávanie Kollára bude len divadlom pre Slovensko. Poslanec Richard Raši (exSmer-SD) v rozprave uviedol, že poslancov, ktorí mali veľmi silné vyjadrenia pri kauze rigoróznej práce bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS), dobehla minulosť.

Citoval napríklad vyjadrenie poslanca Sme rodina Petra Pčolinského ako opozičného poslanca, že v normálnej krajine by sa Danko v živote nestal predsedom Národnej rady.

Raši spomenul tiež tvrdenie Igora Matoviča (OĽaNO) z minulého volebného obdobia, že ľudia vo vyspelej Európe odstúpili za maličkosti. Poslanec Erik Tomáš poslancom koaličných strán Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí odkázal, že ak chcú naplniť svoje slová činmi, tak by sa mali zúčastniť tajného hlasovania o odvolaní Kollára.

Poslanec Juraj Blanár (Smer-SD) uviedol, že súčasní predstavitelia koalície oklamali voličov. „Ich slová ich dobehli a dnes sa tu robí divadlo pre celé Slovensko, keď si predseda parlamentu dáva odvolanie sám na seba“.

Dostál hovorí o pokuse zamiesť kauzu pod koberec

Podľa poslanca Dostála sa v demokratických krajinách po prevalení takejto kauzy odchádza nielen z funkcie, ale aj z politiky.

Návrh na vlastné odvolanie zo strany Kollára označil Dostál za pokus zamiesť kauzu pod koberec a uzavrieť ju. „Plagiátorstvo je dôvod na odstúpenie z funkcie, nemyslím si, že sa to rieši spôsobom, že by koaliční poslanci mali hlasovať s opozíciou za odvolanie predsedu parlamentu,“ doplnil Dostál.

Kollár v rozprave zdôraznil, že prípad jeho diplomovky je iný ako bola rigorózna práca Danka. „On celú svoju prácu odkopíroval s presným počtom strán a názvom, len meno sa nezmenilo. Danko prácu utajil, moja práca je na internete, každý si ju môže prečítať,“ uviedol Kollár.

Pripomenul, že pri kontrole jeho diplomovky bola zhoda jeho práce 24,45 percenta s inými prácami a školiteľ ho preto pustil ďalej.

Podľa Kollára súčasná opozícia nemá morálne právo napádať koaličných partnerov Sme rodina, lebo bývalé vládne strany nepripustili odvolávanie Danka z funkcie predsedu parlamentu „Nemyslite si, že ste sa osprchovali,“ vyhlásil Kollár.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Boris Kollár čelí v parlamente odvolávaniu, návrh podal sám a hlasuje sa tajne (naživo) (7. 7. 2020)
 Kollárovu diplomovku rieši poslanecký klub Sme rodina, na stole je viacero riešení (6. 7. 2020)
 Protest za odstúpenie Kollára: Podvodníci vypadnite aj Matovič=Fico, mali ľudia na transparentoch (foto) (3. 7. 2020)
 Kollár sa nenechá vydierať a hovorí, že sa možno naplní povolebný Sulíkov sen (2. 7. 2020)
 Protest za odstúpenie Kollára bude v piatok v Bratislave, dôvodom je jeho diplomová práca (2. 7. 2020)
 Petíciu za odstúpenie Kollára pre kauzu jeho diplomovky už podpísali tisíce ľudí (30. 6. 2020)
 Matovič sa vyjadril k odvolaniu Kollára z postu predsedu parlamentu, hrozí odchod Sme rodina z koalície (29. 6. 2020)
 Kollárovo ospravedlnenie v kauze diplomovka a nepoužívanie titulu ministerke Milanovej stačí (29. 6. 2020)
 Na jednej diplomovke nemôže padnúť celá koalícia, Matovič čakal od strany Za ľudí inú reakciu (27. 6. 2020)
 Strategické uvažovanie Kollára je na amatérskej úrovni, na kauzu diplomovka mal reagovať inak (27. 6. 2020)nasledujúci článok >>
VLAKOVÉ NEŠŤASTIE: V Česku sa čelne zrazili dva osobné vlaky, hlásia obete
<< predchádzajúci článok
Návrhy zákonov k interupciám sú škodlivé, náboženstvo podľa Cigánikovej do politiky nepatrí

Kollár: Niečo tak odporne farizejské, ako je Šeliga, som v politike nestretol - diskusné fórum čitateľov