Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

18. marca 2020

Španieli zneužívajú výnimky v karanténe pre koronavírus, psíčkari chodia von aj s plyšákmiNariadenia krajín, ktoré vyhlásili v súvislosti s bojom proti šíreniu koronavírusu zákaz vychádzania bez vážneho dôvodu, sa snažia tieto nové nariadenia všemožne obísť. Správy o porušovaní zákazu ...Zdieľať
spain_virus_outbreak_68381 966b1f17f393434189185295e970aabe 676x451 18.3.2020  - Nariadenia krajín, ktoré vyhlásili v súvislosti s bojom proti šíreniu koronavírusu zákaz vychádzania bez vážneho dôvodu, sa snažia tieto nové nariadenia všemožne obísť. Správy o porušovaní zákazu prichádzajú ako na bežiacom páse zo Španielska, Francúzska aj Talianska.

Maznáčikovia na prenájomVeľkú vynaliezavosť preukazujú najmä Španieli, ktorí podľa miestnej polície masovo zneužívajú výnimky na zákaz vychádzania, a predovšetkým to, že je povolené viackrát denne nakrátko vyvenčiť svojho domáceho miláčika.

 


Ako uvádza španielske policajné odborové združenie Jupol, mnohí Španieli si to vysvetlili tak, že môžu byť so svojimi psami vonku ľubovoľne dlho a združovať sa v mnohopočetných "psíčkarských" partiách. Objavili sa dokonca prípady, keď sa Španieli vybrali do ulíc nie so skutočnými, ale s plyšovými zvieratami.

Niektorí obyvatelia okrem toho ponúkajú svojich domácich maznáčikov na prenájom ľuďom, ktorí žiadnych nemajú, aby sa tak mohli prejsť po vonku aj oni. Na internete je mnoho takýchto ponúk, pričom cena za jednu takúto prechádzku s cudzím psom sa pohybuje okolo 50 eur.

Udelili stovky pokút


Podobné problémy s nezodpovednými občanmi hlásia aj z Talianska či Francúzska. V Taliansku za minulý týždeň legitimovali policajti v uliciach státisíce ľudí, zhruba desať percent z nich nemalo vonku čo robiť.

Parížska polícia informovala, že legitimovala v uliciach francúzskej metropoly zatiaľ zhruba desaťtisíc ľudí, 522 z nim dala pokutu, keďže nemali žiadny pádny dôvod na to, aby boli vonku.

Pokutu dostali aj štyria majitelia prevádzok, ktoré mali byť podľa pravidiel núdzového stavu zatvorené, no napriek tomu zostali otvorené. Informácie pochádzajú z agentúry AP a z webstránky britskej spoločnosti BBC.


Zdroj: Webnoviny.sk - Španieli zneužívajú výnimky v karanténe pre koronavírus, psíčkari chodia von aj s plyšákmi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Úplné zastavenie výroby na Slovensku by bola ekonomická samovražda, tvrdí Klub 500 (18. 3. 2020)
 Následky koronavírusu budú fatálne, Mihók očakáva dlhú a pomalú recesiu (18. 3. 2020)
 Slováci majú už len pár dní, aby sa dostali domov cez Schwechat. Letisko ruší všetky lety (18. 3. 2020)
 Imunitný systém nie je úplne bezbranný. Vedci zistili, ako bojuje s koronavírusom (18. 3. 2020)
 Koronavírus zasiahol už všetky štáty USA, v niektorých ohniskách nákazy zvažujú postaviť poľné nemocnice (18. 3. 2020)
 Koronavírus: Taliansko už má viac ako 2500 obetí koronavírusu, lekári pracujú v príšerných podmienkach (18. 3. 2020)
 Koronavírus (online): Nakazených je už viac ako sto Slovákov, pribudlo osem nových prípadov. Slovensko eviduje úmrtie, ktoré môže súvisieť s koronavírusom (18. 3. 2020)
 Koronavírus ohrozuje aj deti, hoci v menšej miere, tvrdí šéfka epidemiológov z WHO (17. 3. 2020)
 Možnosť prenosu koronavírusu z matky na plod nie je dokázaná, dojčiť dieťa môže (17. 3. 2020)
 Koronavírus na Slovensku: Nakazených Slovákov je už 97. Do leta ich môže byť pol milióna (online) (17. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Koniec konšpiráciám: Vedci zistili, že nový koronavírus SARS-CoV-2 je produktom prirodzeného vývoja
<< predchádzajúci článok
Facebook vymazával správy o koronavíruse, pochybil antispamový systém