Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. februára 2020

Úžasné: Petra Vlhová druhá v obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore.Správu budeme aktualizovaťZdieľať
Petra Vlhová v obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore.

 

V sobotu sa išiel v Kranjskej Gore šiesty obrovský slalom tejto sezóny Svetového pohára a jeho víťazkou sa stala Alice Robinsonová z Nového Zélandu. Slovenská reprezetantka Petra Vlhová skončila na druhom mieste so stratou 34 stotín sekundy a tretiu priečku si podelili Švajčiarka Wendy Holdenerová a domáca lyžiarka Meta Hrovatová.

Líderka hodnotenia obrovského slalomu vo Svetovom pohári Talianka Federica Brignoneová sa musela uspokojiť s ôsmym miestom.

Populárne preteky „Zlatá líška“ do Kranjskej Gory presunuli z Mariboru, kde neboli dobré podmienky. Stalo sa tak ôsmykrát v histórii. V nedeľu sa v Kranjskej Gore ide aj slalom – prvé kolo sa začína o 10.15 a druhé je na programe o 13.45 h.

Robinsovej skvelá druhá jazda

Osemnásťročná Robinsonová predviedla najmä v druhom kole fenomenálnu jazdu na hrane rizika. Juniorská majsterka sveta sa stala prvou pretekárkou v histórii, ktorá sa v tínedžerskom veku stala víťazkou dvoch obrovských slalomov v jednej sezóne SP.

V úvode ročníka 2019/2020 sa tešila v rakúskom Söldene. „V prvom kole som urobila chybu, preto som v druhom kole musela predviesť jazdu na svojom limite. Som rada, že sa mi to podarilo,“ uviedla Alice Robinsonová v prvom interview pre televíziu.

Alice Robinsonová, obrovský slalom, Kranjska Gora
Novozélanďanka Alice Robinsonová počas druhého kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore, v ktorom sa tešila z triumfu. Kranjska Gora, 15. február 2020. Foto: SITA/AP.

Ambiciózna Liptáčka bola blízko toho, aby si pripísala štrnáste víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. Napokon je z toho pre Vlhovú premiéra na druhom mieste v obrovskom slalome v bojoch o krištáľové glóbusy, okrem toho má na konte aj štyri víťazstvá a jedno tretie miesto v tejto najtechnickejšej disciplíne. V celkovom poradí SP zostala na čele Mikaela Shiffrinová, Vlhová znížila náskok Brignoneovej na 141 bodov.

Petra Vlhová, obrovský slalom, Kranjska Gora
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli druhého kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore. Kranjska Gora, 15. február 2020. Foto: SITA/AP.

Vlhová po prvom kole viedla

V prvom kole sa Vlhová na trati so 42 bránkami a prevýšením 335 m postupne zlepšovala.

Spočiatku zaostávala o tri desatiny sekundy, ale na tvrdej ľadovej podložke skvelým spôsobom zvládla náročnú zatočenú pasáž, ktorá nasledovala po prejazdovej bránke na začiatku cieľového svahu.

Umne tam pribrzdila a na rozdiel od väčšiny konkurentiek nestratila stotinky, ale ešte získala. Vlhová v tejto sezóne ovládla jeden obrovský slalom, z víťazstva sa tešila pred necelým mesiacom v talianskom Sestriere.

Petra Vlhová, obrovský slalom, Kranjska Gora
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore. Kranjska Gora, 15. február 2020. Foto: SITA/AP.

V hodnotení disciplíny jej pred Kranjskou Gorou patrila štvrtá priečka, aktuálne sa posunula na druhé miesto za Brignoneovú.

„Možno sa tréner po prvom kole usmieval, lebo som došla prvá do cieľa. V hornej časti sa mi však nejazdilo dobre, medzičasy tam boli pomalé. Spodnú časť som išla dobre, mala som tam superpocit. Vzala som si nové lyže, jazdila som s nimi na tréningu aj v rozjazdení a rozhodla sme sa, že ideme do toho. Myslím si, že sme urobili dobre,“ vravela Vlhová po prvom kole pre RTVS.

Brignoneová so stratou viac ako dve sekundy

Druhé kolo bolo postavené rytmickejšie ako prvé, zároveň nájazd do cieľového svahu nebol taký náročný ako v prvej jazde. Vlhová štartovala ako posledná, keďže bola líderkou po prvom kole.

Novozélanďanka Robinsonová jej skvelou a mimoriadne agresívnou jazdou na hrane rizika hodila rukavicu a Slovenka napriek veľkej snahe už mladučkú rivalku nepredstihla.

Z pôvodného manka 15 stotín sekundy na prvom medzičase bola neskôr polsekunda a v cieli 34 stotín. Vlhová s Robinsonovou však výrazne predstihli kompletnú konkurenciu, Talianka Brignoneová, dosiaľ najlepšia „obrakárka“ v tejto sezóne, zaostala za víťazkou o 2,04 s.

V nedeľu sa v Kranjskej Gore ide aj slalom – prvé kolo sa začína o 10.15 a druhé je na programe o 13.45 h.

 

 

Konečné poradie:

1. Alice Robinsonová (NZL) 1:54,32
2. Petra Vlhová (SVK) +0,34
3. Meta Hrovatová (SLO) +1,59
3. Wendy Holdenerová (SUI) +1,59
5. Marta Bassinová (ITA) +1,60
6. Tina Robniková (SLO) +1,65
7. Michelle Gisinová (SUI) +1,78
8. Federica Brignoneová (ITA) +2,04
9. Tessa Worleyová (FRA) +2,18
10. Sara Hectorová (SWE) +2,19
Záver druhého kola dnešného obrovského slalomu žien bol veľmi dramatický a určite sa bolo na čo pozerať. Petra Vlhová, ktorá vyhrala prvé kolo však v druhom kole prvé miesto nezopakovala a napokon sa zaraďuje na konečné druhé miesto za Alice Robinsonovou z Nového Zélandu. Tretie miesto je delené, patrí domácej reprezentantke Mete Hrovatovej a Švajčiarke Wendy Holdenerovej.

Dianie v Kranjskej Gore pokračuje aj zajtra, na programe je klasický slalom. Aj v ňom bude Petra Vlhová patriť medzi hlavné favoritky!


 
Druhé kolo obrovského slalomu žien v Kranjskej Gore sa práve začalo!

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Fantastická Petra Vlhová vyhrala prvé kolo obrovského slalomu v Kranjskej Gore (online) (15. 2. 2020)
 Vlhová je opäť v Top 10, Regensburgová a Goggiová spadli a super G nedokončili (online) (9. 2. 2020)
 Petra Vlhová predviedla v zjazde na trati Kandahar skvelú jazdu a získala ďalšie body vo Svetovom pohári (8. 2. 2020)
 Petra Vlhová v super G v Bansku skončila šiesta, na ťažkej trati útočila na líderku Shiffrinovú (26. 1. 2020)
 Vlhová skončila tesne za top 10, druhý zjazd v Bansku ovládli Talianky a Shiffrinová je bez pódia (25. 1. 2020)
 Petra Vlhová predviedla v Bansku skvelú jazdu na hrane rizika, jedna z favoritiek spadla (24. 1. 2020)
 Petra Vlhová nepostúpila v Sestiere do osemfinále, o triumf nezabojuje ani Shiffrinová (19. 1. 2020)
 Famózna Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere (18. 1. 2020)
 Skvelá Vlhová bola v prvom kole obrovského slalomu v Sestriere rýchlejšia ako Shiffrinová (foto) (18. 1. 2020)
 Keď prišla Shiffrinová do cieľa, bolo tam až príliš ticho a to ma ešte viac nakoplo, vraví Vlhová o slalome vo Flachau (15. 1. 2020)
Úžasné: Petra Vlhová druhá v obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore. - diskusné fórum čitateľov