Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. decembra 2020

V Trenčíne sa koná celoplošné testovanie obyvateľovTestovať sa bude na 33 miestach vrátane troch súčasne funkčných odberných miest.Zdieľať
testovanie

V Trenčíne sa v sobotu a v nedeľu (20. 12.) koná celoplošné testovanie obyvateľov na nový koronavírus antigénovými testami. Testovanie je dobrovoľné a bezplatné.

Mesto na oficiálnej webovej stránke informuje, že Trenčania s trvalým alebo prechodným pobytom sa môžu prísť otestovať v oba dni víkendu od 8.00 do 20.00 h. Posledný odber sa uskutoční o 19.30 h. Obyvatelia obcí z mestskej funkčnej oblasti Trenčín – Mníchova Lehota, Veľké Bierovce, Opatovce, Trenčianske Stankovce, Trenčianska Turná, Soblahov, Kostolná Záriečie, Zamarovce, Hrabovka, Skalka nad Váhom a Trenčianska Teplá - sa môžu prísť testovať v nedeľu od 14.00 do 20.00 h. Posledný odber bude o rovnako 19.30 h. Prestávky počas testovania budú od 12.00 do 12.45 h a od 17.00 do 17.30 h.

Testovať sa bude na 33 miestach vrátane troch súčasne funkčných odberných miest. Primátor Richard Rybníček v stredu (16. 12.) vyzval Trenčanov, aby sa prišli dať otestovať aj napriek tomu, že je to dobrovoľné. Zdôraznil, že situácia je mimoriadne vážna. Čo sa pandemickej situácie týka, Trenčín je podľa neho na tom najhoršie zo všetkých krajských miest.

Pre sedem okresov Trenčianskeho samosprávneho kraja i mesto Trenčín začali platiť mimoriadne protipandemické opatrenia nad rámec celoslovenských. Informovala o tom trenčianska regionálna hygienička Ľudmila Bučková. V okresoch Trenčín, Považská Bystrica, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bánovce nad Bebravou a Myjava sú zakázané kultúrne podujatia i bohoslužby a predávanie alkoholických nápojov na priamy konzum.
 

Všetky odberné miesta v meste sú otvorené


Celoplošné testovanie obyvateľov mesta Trenčín na nový koronavírus sa začalo, všetky odberné miesta sú otvorené. Na sociálnej sieti o tom v sobotu informoval primátor mesta Richard Rybníček. Zdôraznil, že úspech testovania je teraz v rukách obyvateľov.

"Prosím Trenčanov a Trenčianky s trvalým alebo prechodným pobytom, príďte sa otestovať. Je to dôležité. Môžeme tým zachrániť ľudské životy a pomôcť lekárom, zdravotným sestrám a zdravotníckemu personálu vo fakultnej nemocnici v ich ťažkej situácii," napísal v statuse trenčiansky primátor. 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Trenčín čaká cez víkend celoplošné testovanie na koronavírus, odberných miest bude 33 (16. 12. 2020)
 Sulík odmieta, že by sabotoval nákup antigénových testov (10. 12. 2020)
 Prezidentka robila všetko preto, aby sa plošné testovanie neuskutočnilo, tvrdí Matovič a priznáva prehru (9. 12. 2020)
 Nové antigénové testy by mali na Slovensko doraziť začiatkom januára, vyhlásil Sulík (9. 12. 2020)
 Celoplošné testovanie a prísne opatrenia pomohli Slovensku v boji proti COVID-19, tvrdia britskí vedci (8. 12. 2020)
 Matovič: Počas týždňa spustíme na dvoch ZŠ odber vzoriek kloktaním (6. 12. 2020)
 Niektoré časti Rakúska ochromila snehová nádielka, prerušili aj plošné testovanie (6. 12. 2020)
 V Rakúsku je o hromadné testovanie menší záujem, ako sa čakalo. (6. 12. 2020)
 Celoplošné testovanie bol vraj unikátny projekt, na účte ministerstva obrany pribudne 43 miliónov eur (3. 12. 2020)
 Matovič požiadal Sulíka a Krajčího, aby „sa uvedomili“ a dohodli na nákupe antigénových testov (2. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Šimečka verí v budúcnosť V4 aj napriek súčasným problémom, Štefanec vyzdvihol stretávanie sa susedných štátov
<< predchádzajúci článok
Británia zvažuje ďalšie kroky v boji proti koronavírusu, Johnson sa chce vyhnúť ďalšiemu lockdownu

V Trenčíne sa koná celoplošné testovanie obyvateľov - diskusné fórum čitateľov