28. septembra 2023

Z výhry sa tešil aj Erik Černák, ktorého Tampa zdolala Nashville 2:1 po predĺžení.

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský prispel gólom k triumfu Montrealu Canadiens v nočnom prípravnom zápase NHL nad Ottawu Senators 4:3. Devätnásťročný krídelník sa presadil v 15. minúte, keď z dorážky zvýšil na 2:0. V stretnutí odohral necelých 14 minút, jeho krajan a spoluhráč Filip Mešár strávil na ľade 10:31 min.

Z výhry sa tešil aj Erik Černák, ktorého Tampa zdolala Nashville 2:1 po predĺžení. Traja slovenskí útočníci boli pri triumfe Calgary nad Winnipegom 3:2 pp a sn, v drese "plameňov" sa predstavili Adam Ružička, Martin Pospíšil a Samuel Honzek, no do kanadského bodovania sa nezapísali. Vegas s Jakubom Demekom prehralo s Los Angeles s Martinom Chromiakom 3:4 po predĺžení.