Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

08. mája 2023

Let's Dance 2023: Tanečnú šou vyhrali Janka Kovalčiková a Vilém ŠírUrputný boj o víťaza ôsmej série tanečnej šou Let's Dance sa v nedeľu večer skončil. Ján Koleník posunul svoje "žezlo" ďalej, putovalo do rúk herečky Janky Kovalčikovej, ktorá si ho vybojovala s Vilémom Šírom.Zdieľať
Let's Dance 2023: Tanečnú šou vyhrali Janka Kovalčiková a Vilém Šír

Víťazi za sebou nechali herečku Gabrielu Marcinkovú s Matyášom Adamcom, ktorí skončili ako druhí. Moderátorovi z Telerána Vratkovi Sirágimu s partnerkou Annou Riebauerovou zostala tretia priečka.

Bratislavská Incheba sa pred veľkým finále začala hosťami zapĺňať už od siedmej večer. Svojich favoritov prišlo podporiť mnoho známych tvárí, medzi ktorými sa nedali prehliadnuť Kristína Svarinská, Zlatica Puškárová, Michal Kovačič, Miro Jaroš, Ada Straková či Simona Krainová. Slávna česká modelka prezradila, že do Bratislavy dorazila len na otočku, aby v hľadisku fandila svojmu favoritovi, Vilémovi Šírovi.

Bol to práve víťazný pár, ktorý sa v bratislavskej Inchebe tešil počas finálového večera najväčšej podpore, fanúšikovia skandovali mená „Janka a Vildo“ s poriadnym nadšením po každom ich vystúpení. Po napínavých okamihoch vyhlásenia víťaza tak Inchebou ich mená doslova burácali. Ako po skončení šou Vilém Šír prezradil, v hľadisku boli aj jeho priatelia z Love Islandu, šou, v ktorej tanečník v minulosti súťažil. Nielen fanúšikovia sa v nedeľu postarali o strhujúcu atmosféru posledného večera, okrem tancov dominovali aj dojímavé vyznania z úst tanečných partnerov či porotcov.

Všetci finalisti s posolstvom

Silné posolstvo sa nieslo všetkými záverečnými showdance tancami.

Vratko Sirági a Anna Riebauerová prostredníctvom tanca pripomenuli, aké dôležité je ísť za svojimi cieľmi a snami, nech sa realita zdá akokoľvek komplikovaná.

„Možno v živote občas pochybujeme, myslíme si, že nie sme z bohatej rodiny, nemáme známosti, podceňujú nás a aj my seba, ale vydržme. Naozaj sa vedia diať zázraky,“ povedal po dotancovaní v šou Vratko Sirági.

Tanečne mu podľa Tatiany Drexler chýbali práve prvé dve kolá, ktorých nebol súčasťou.

„Práve teraz sa dostávate na tú hranicu, kedy prekonáte tu technickú kvalitu a konečne vidíme emócie, dynamiku a živelnosť Vratka Sirágiho,“ uviedla Drexler v priebehu večera.

Janka Kovalčíková a Vilém Šír si za myšlienku ich posledného tanca zvolili odkaz, aby sa deti vrátili od mobilov a sociálnych sietí späť ku reálnym kontaktom.

„Myslím si, že to bol tak čistý a úprimný odkaz, že nemá zmysel to tanečne komentovať,“ začala hodnotenie Vinczeová.

„Celá vaša plavba touto súťažou bola pre mňa darom. Pred tým, ako tancuješ, skladám poklonu,“ ohodnotil Ján Ďurovčík.

Samotného Ďurovčíka nakoniec najviac dojalo až úplne posledné vystúpenie večera.

Na parket sa po roku vrátil víťaz minulej 7. série Ján Koleník, ktorý s profesionálnymi tanečnicami tohto ročníka odtancoval nesúťažné záverečné číslo šou.

„Chcem ti poďakovať aký si, lebo ako si sedel vedľa nás, v šatni, ako sa rozprávame – a teraz mám slzy na krajíčku, si naozaj fajn chlap,“ povedal Ďurovčík.

Poradie vo finále 8. série

V hodnotení poroty sa absolútnou víťazkou večera stali Janka Kovalčíková a Vilém Šír.

Za tri súťažné tance si odniesli maximálny počet bodov, keď za celý večer nedostali iné hodnotenie ako to najvyššie. Všetci porotcovia ohodnotili všetky ich vystúpenia 10-bodovou známkou. Spolu tak získali 120 bodov.

V bodovaní na druhom mieste skončili Gabriela Marcinková a Matyáš Adamec.

Na Kovalčíkovú však stratili iba jeden jediný bod, ktorý im chýbal od Tatiany Drexler ešte z prvého tanca. Celkovo tak získali 119 bodov. Tretí Vratko Sirági mal najsilnejší druhý tanec, postrácal päť bodov a spolu ich získal 115.

Janka Kovalčíková sa nakoniec stala aj víťazkou u divákov.

Spoločne s Vilémom Šírom ovládli 8. sériu Let´s Dance, pričom porotcovský a divácky rebríček sa zhodoval. Druhá v diváckom hlasovaní skončila Gabriela Marcinková a tretí Vratko Sirági.

„Nemôžem uveriť, že sa to deje a úprimne som šťastná, že sa toto stalo,“ povedala krátko pred polnocou po vyhlásení výsledkov Kovalčíková.

Zároveň sa obrátila na svojho partnera Viléma Šíra: „Chcem sa poďakovať Pepemu, že mal dal tanečne dokopy s Vildom.“ Šír už pri svojej vlaňajšej premiére v šou obsadil so Zuzanou Kubovčíkovou Šebovou tretie miesto a teraz šou rovno vyhral.

„Po tanečnej aj ľudskej stránke si mi dal toho do života extrémne veľa za extrémne krátky čas. Veľmi som ti to priala, aby si vyhral práve ty,“ dodala Kovalčíková.

„Je to obrovský kolos ľudí, ďakujeme všetkým. Ďakujem aj Miňovi Kerešovi, s ktorým sme spoločne pripravovali zostavy. Je to môj veľký vzor,“ povedal po víťazstve Vilém Šír.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Let's Dance 2023: Šou Let's Dance opustil Marián Gáborík s manželkou Ivanou. Kto postúpil do finále? (1. 5. 2023)
 Let's Dance 2023: Zo šou Let's Dance vypadol herec Richard Autner (24. 4. 2023)
 Let´s Dance 2023: V šou Let´s Dance skončil jeden z hokejistov (17. 4. 2023)
 Let's Dance 2023: Tanečnú šou opustil Mario Cimarro (10. 4. 2023)
 So šou Let's Dance 2023 sa rozlúčila Henrieta Farkašová a Marek Klič (3. 4. 2023)
 Let's Dance 2023: Bol to šok! V štvrtom kole tanečnej šou vypadla Helena Krajčiová (27. 3. 2023)
 Let's Dance 2022: Víťazom Let's Dance sa stal Ján Koleník! (9. 5. 2022)
 Let's Dance 2022: Pred bránami semifinále vypadli Dominika Cibulková a Róbert Pavlík (25. 4. 2022)
 Let´s Dance 2022: Tanečný sen sa skončil pre Kristínu Svarinskú (18. 4. 2022)
 Let's Dance 2017: V 6. sérii úspešnej tanečnej šou vyhrali Vlado Kobielsky a Dominika Chrapeková (5. 11. 2017)nasledujúci článok >>
Princ William počas koncertu vyjadril úctu kráľovi Karolovi III.
<< predchádzajúci článok
Šancu na záchranu má ďalšia zničená pamiatka, otvárajú sa nominácie v súťaži Poklady Slovenska