Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

12. novembra 2019

Pohoda medzi top 10 festivalmi s najlepším line-upom na European festival awardsPohoda je jediný stredne veľký festival, ktorý sa dostal medzi 10 festivalov s najlepším line-upom v Európe.Zdieľať
Pohoda medzi top 10 festivalmi s najlepším line-upom na European festival awards

Rozhodla o tom porota zložená z expertov hudobného priemyslu. „Táto nominácia sa dá považovať za zázrak. Som hrdý, že si naši zahraniční kolegovia a experti všímajú náš prístup k tvorbe programu a oceňujú jeho kvalitu. Ďakujem každému, kto k výslednej podobe programu pomohol“ – uviedol k nominácii Michal Kaščák. Okrem Pohody sú v zozname len podujatia z „najväčšej váhovej kategórie“ s mnohonásobne väčšou kapacitou a najmä rozpočtom ako Glastonbury, Primavera, Sziget, Rock Werchter či metalový Wacken Open Air. Byť v tomto výbere je pre nás veľkou poctou a zadosťučinením, naviac sa tak stalo tretíkrát za posledné štyri roky. Pohoda je už tradične aj v širšej nominácii v kategórii Najlepší stredne veľký festival.

 

Najprestížnejšie festivalové ceny v Európe European Festival Awards dnes zverejnili prvé kolo svojej každoročnej ankety. Zástupcovia festivalov, promotéri, agenti a novinári už vybrali desiatku festivalov s najlepším programom, v ktorom je opäť aj Pohoda. „Kvalita line-upu je stále rozhodujúcim faktorom pre väčšinu návštevníkov, a preto táto cena korunuje festival, ktorý v rámci svojich možností dokázal vytvoriť tej najúžasnejší program,“ uvádza sa v popise ku kategórii. Okrem toho môžu festivaloví nadšenci oddnes podporiť svoje obľúbené podujatia aj v ďalších kategóriách. Pohoda je už pravidelne nominovaná medzi najlepšími stredne veľkými festivalmi.

 

O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhoduje kombinácia hlasov odborníkov a verejnosti. Naše konečné umiestnenie tak máte vo svojich v rukách vo veľkej miere aj vy.  Do konca novembra za nás môžete hlasovať v ankete European Festival Awards v kategóriách Najlepší stredne veľký festival a Najlepší Line-up (treba uviesť miesto od 1 po 10, na ktoré by ste dali program Pohody). Ďakujeme vám všetkým za každú zmienku či hlas, vzhľadom na veľkosť krajiny je dôležité, aby sa naši podporovatelia zmobilizovali. Aj tak sa môžete podieľať na budovaní povedomia o našom festivale, čo nám následne uľahčuje aj booking umelcov na Pohodu. Ďakujeme.

 

Pohodu môžete v ankete EFA podporiť hlasovaním na tomto linku: https://de.surveymonkey.com/r/TVYCDSV

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohoda 2020: Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes na Pohode (14. 10. 2019)
 Zahraničné médiá o Pohode 2019 (26. 7. 2019)
 Skončený 23. ročník Pohody bol pohodovou oslavou slobody (15. 7. 2019)
 Foto: Vypredaný festival Pohoda 2019 zatvoril svoje brány, bol jedným z najlepších (14. 7. 2019)
 Sobotný večer na Pohode: Charlotte Gainsbourgová i Liam Gallagher + video (14. 7. 2019)
 Tretí deň Pohody otvoril ženský orchester Zohra z Afganistanu (13. 7. 2019)
 Pohoda si druhý večer zaspievala s Petrom Lipom (13. 7. 2019)
 Na Pohode 2019 sa nezabúda ani na seniorov či onkologických pacientov (13. 7. 2019)
 VIDEO: Krv v žilách návštevníkom Pohody rozprúdili The Roots (13. 7. 2019)
 Prvý večer Pohody 2019 začínala izraelská skupina Lola Marsh (12. 7. 2019)nasledujúci článok >>
SMUTNÁ SPRÁVA pre hudobný svet: Zomrel uznávaný skladateľ
<< predchádzajúci článok
Program MDPOH je určený pamätníkom, ale aj mladej generácii