Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2023

Ukrajina vedie protiofenzívu a obranné akcie a všetci sú pozitívne naladení. Odkážte to Putinovi, vyhlásil ZelenskyjUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu vyhlásil, že armáda vedie protiofenzívne a obranné akcie. Zároveň tvrdil, že jeho vrchní velitelia, ktorých jednotky ...Zdieľať
trudeau_ukraine_59727 676x450 10.6.2023  - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu vyhlásil, že armáda vedie protiofenzívne a obranné akcie. Zároveň tvrdil, že jeho vrchní velitelia, ktorých jednotky vedú intenzívne boje pozdĺž frontovej línie, myslia pozitívne.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZelenskyj to povedal počas tlačovej konferencie v Kyjeve po boku kanadského premiéra Justina Trudeaua, keď dostal otázku týkajúcu sa komentárov ruského vodcu Vladimira Putina. Ten deň predtým skonštatoval, že ukrajinská protiofenzíva sa začala, ale ukrajinské sily utrpeli „značné straty“.

Zelenskyj povedal, že „na Ukrajine trvajú protiofenzívne a obranné akcie“. „Nebudem hovoriť o tom, v ktorej fáze sa nachádzajú. Som v každodennom kontakte s našimi veliteľmi z rôznych smerov,“ poznamenal s odvolaním sa na mená piatich najvyšších ukrajinských vojenských lídrov. „Všetci sú pozitívne naladení. Odkážte to Putinovi.“
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina vedie protiofenzívu a obranné akcie a všetci sú pozitívne naladení. Odkážte to Putinovi, vyhlásil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ukrajinci spustili protiofenzívu, na juhovýchode krajiny sa podľa viacerých správ začali veľké boje (8. 6. 2023)
 Zábery z dronu vyvracajú tvrdenia Rusov, nevidno na nich žiadne stopy po údajnom bombardovaní Kachovky Ukrajincami (8. 6. 2023)
 Zničenie Kachovky je pre Rusov výhodné aj keď prišli o pozície, vážne to zmenilo geografiu a topografiu frontového sektora (8. 6. 2023)
 Stoltenberg zvolal mimoriadne zasadnutie Komisie NATO-Ukrajina (8. 6. 2023)
 Ukrajina: Záplavy po poškodení priehrady ohrozujú kultúrne pamiatky (8. 6. 2023)
 Kachovská priehrada: Voda v častiach Chersonskej oblasti bude stúpať ešte asi 20 hodín (7. 6. 2023)
 Ukrajinci obvinili Rusov, že vyhodili do vzduchu veľkú priehradu a varujú pred záplavami (video) (6. 6. 2023)
 Ruskí vojaci zničili Kachovskú priehradu na juhu Ukrajiny. Ukrajina nariadila evakuácie okolo priehrady Kachovka (6. 6. 2023)
 Zelenskyj sa poďakoval vojakom za správy, ktoré očakáva a hovorí o ruskej panike (6. 6. 2023)
 Slováci markantne zmenili názor, čoraz menej ľudí viní Rusov z rozpútania vojny na Ukrajine (5. 6. 2023)nasledujúci článok >>
Kauza prípravy vraždy Silvie Volzovej má pokračovať, čítať sa budú listinné dôkazy
<< predchádzajúci článok
Smetisko a zvierací cintorín – po zničení priehrady Kachovka sa už následky ekocídy prejavili aj v Čiernom mori (foto)