Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. januára 2020

Film Cesta za živou vodou: Espen a Kristin sa vracajú v pokračovaní nádhernej fantasy rozprávky (foto+video)Keď jedinou možnosťou, ako zachrániť svojich bratov a rodičov princeznej Kristíny, je nájsť bájny zlatý zámok so živou vodou, statočný Espen neváha a vydáva sa na dobrodružnú cestu.Zdieľať
Film Cesta za živou vodou: Espen a Kristin sa vracajú v pokračovaní nádhernej fantasy rozprávky (foto+video)

Tvorcovia Cesty za kráľom Trollov vytvorili voľné pokračovanie, v ktorom nebude núdza o krásne obrazy prírody a remeselne pekne spracovanú fantasy rozprávku.

Obsah

Kráľa Erika a kráľovnú Viktória otrávili. Z tohto hrozného zločinu však neprávom a falošne obvinia oboch Espenových bratov, ktorých uvrhnú do väzenia a odsúdia ich na smrť. Espen chce však zachrániť nielen svojich bratov, ale aj rodičov princeznej Kristíny. Nepríjemnú situáciu by mohla vyriešiť len voda, ktorá oživí kráľovský pár a oslobodí tak aj bratov z väzenia.

Espen preto presvedčí princeznú Kristin, aby sa vydali na cestu a našli zámok Soria Moria, ktorý je vraj postavený zo zlata a pod ním sa nachádza prameň zázračnej živej vody, ktorý by mohol pomôcť kráľovi a kráľovnej.

Otázkou však je, kde sa taký zámok nachádza a či legendy o ňom sú skutočné. Espen a Kristin musia konať rýchlo, lebo v stávke je veľa. Aby toho nebolo málo, v pätách majú skupinu zlých Dánov, ktorí nenávidia ich kráľovstvo a chcú ich zastaviť. Podarí sa Espen a Kristin nájsť zámok Soria Moria a zachrániť svojich najbližších? Ak nebudú úspešní, môže to byť hrozba aj pre celý svet.

Trailer k filmu Cesta za živou vodou

Réžia a scenár

Do režisérskej stoličky si opäť sadol Mikkel Brænne Sandemose, ktorý svoje skúsenosti zdokonaľoval pri výrobe filmových projektov ako Ragnarok (2013) či Cold Prey III (2010). Vo fantasy rozprávke Cesta za živou vodou si spolupracoval s takmer identickým tímom, ktorý vytvoril aj prvý film Cesta za kráľom Trollov (2017). Zaujímavosťou je to, že pre niektoré zábery si Sandermose vybral aj lokality v susednej Českej republike.

Kto lepší mohol napísať scenár k filmu ako autor scenára Cesty za kráľom Trollov? No predsa Aleksander Kirkwood Brown, pre ktorého patria tieto dve rozprávky spolu so snímkou Enlighten (2008) k jeho filmovej scenáristickej prvotine.

Mikkel Brænne Sandemose

Aleksander Kirkwood Brown

Hudba a kamera

K príbehu o odvážnom Espenovi sa vrátil aj Ginge Anvik, hudobný skladateľ zodpovedný za hudbu v oboch filmoch. Vo svojej tvorbe má však zapísané aj také projekty ako Sons of Norway (2011) alebo State of Happiness (2018).

Nováčikom v tíme je kameraman Trond Tønder, ktorý pridal do filmu časť svojich skúseností, ktoré získal aj pri natáčaní snímok ako Grand Hotel (2016) alebo Rottenetter (2009).

Trond Tønder

Ginge Anvik

Herci

V hlavných úlohách nórskeho fantasy diváci uvidia Vebjørna Engera v postave Espena a Eili Harboe ako princeznú Kristin. Zatiaľ čo Enger si zahral v projekte Battle (2018) a seriáli TWIN (2019), predstaviteľka princeznej sa ukázala vo filme Thelma (2017) a The Wave (2015). Obaja sa však mohli stretnúť aj pri výrobe krátkeho filmu Dog eat dog (2018).

Vo filme Cesta za živou vodou sa objavia aj herci Mads Sjøgård Pettersen, Elias Holmen Sørensen a Thorbjørn Harr.

Český dabing pripravili herci: Zdeněk Piškula, Ivana Korolová, Matouš Ruml, Veronika Gajerová, Ondřej Brousek, David Novotný, Martin Písařík.

Vebjørn Enger

Eili Harboe

Mads Sjøgård Pettersen

Elias Holmen Sørensen

Thorbjørn Harr


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Bad Boys navždy a Richard Jewell (24. 1. 2020)
 KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Príliš osobná známosť a Dolittle (17. 1. 2020)
 KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Cats, Pod vodou, Národní trída a Veľké želanie (12. 1. 2020)
 Film Pod vodou: Nepreskúmané morské dno nie je jediné, čoho sa treba obávať (foto+video) (7. 1. 2020)
 KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Špindl 2 a Na nože (4. 1. 2020)
 KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Amundsen a Maskovaní špióni (29. 12. 2019)
 Prehľad o filmových novinkách v slovenskej kinodistribúcii (6. 12. 2019)
 KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Šťastný nový rok a Parazit (28. 11. 2019)
 KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Doktor Spánok a Ženská na vrchole (7. 11. 2019)
 KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Amnestie, Sirota Brooklyn a Terminátor: Temný osud (3. 11. 2019)nasledujúci článok >>
Panciere krabov sa rozpúšťajú, spôsobuje to čoraz kyslejšia voda Tichého oceána
<< predchádzajúci článok
Ľadovým expresom ku klenotom slovenskej prírody. Príďte sa presvedčiť, či na Kráľovej holi stojí strom zelený

Film Cesta za živou vodou: Espen a Kristin sa vracajú v pokračovaní nádhernej fantasy rozprávky (foto+video) - diskusné fórum čitateľov