Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. mája 2020

Fortuna liga sa opäť rozbehne v strede júna, odohrá sa iba časť nadstavbyOd soboty 13. júna by na Slovensku mala pokračovať sezóna 2019/2020 v najvyššej futbalovej súťaži.Zdieľať
Fortuna liga sa opäť rozbehne v strede júna, odohrá sa iba časť nadstavby

Namiesto desiatich kôl v nadstavbách sa ich uskutoční iba päť a z Fortuna ligy by nemal nik vypadnúť. Také je resumé piatkového Prezídia Únie ligových klubov (ÚLK). ÚLK odporučila výkonnému výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ), aby schválil skutočnosť, že z Fortuna ligy sa nebude vypadávať.

Fanúšikovia sa zrejme na tribúny nedostanú

Máme za sebou náročnú, ale korektnú diskusiu. Dôležité je, že po tejto debate máme pozitívnu správu pre futbal na Slovensku. Kluby si odhlasovali reštart súťaže v skrátenej podobe,“ povedal prezident ÚLK Ivan Kozák. Prezradil tiež, že v najvyššej slovenskej súťaži nebude platiť dočasné pravidlo o dvoch striedaniach navyše, ktoré umožnila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

Podmienkou reštartu FL je, že Úradom verejného zdravotníctva alebo vláda SR nebude úplne zakázané hrať prípadne Úrad verejného zdravotníctva alebo vláda SR neurčia také podmienky, za akých nebude možné hrať. Samozrejmosťou reštartu Fortuna ligy sú hygienické opatrenia, ÚLK poslala hlavnému hygienikovi manuál a čaká na jeho odsúhlasenie. Otázne tak nateraz zostáva, za akých podmienok sa zápasy uskutočnia. Je viac ako pravdepodobné, že na tribúny sa fanúšikovia nedostanú. Snahou ÚLK však je, aby hľadiská futbalových štadiónov nezostali prázdne, ak to bude možné.

Snaha o dohranie pohára

Fortuna liga, ktorú ÚLK riadi, nútene pauzuje už viac ako dva mesiace. Zatiaľ posledné súboje vo FL sa hrali v sobotu 7. marca, kedy 22. kolo vyvrcholila základná časť súťaže. Na programe bolo ešte desať kôl v dvoch nadstavbách – o titul a o udržanie sa. V piatok sa kluby najvyššej domácej futbalovej súťaže dohodli, že sa uskutoční iba päť kôl nadstavby. Ak bude potrebné hrať sa bude aj play-off o účasť v Európskej lige. Skrátenie programu sa viaže na potrebu do 20. 7. nahlásiť na Európsku futbalovú úniu (UEFA) účastníkov pohárových súťaží v ročníku 2020/2021.

V skupine o titul je lídrom Slovan Bratislava, ktorý má náskok desiatich bodov pred MŠK Žilina, tretia Dunajská Streda na druhú priečku stráca sedem bodov. Do tejto časti sa prebojovali aj Michalovce, Trnava a Ružomberok. V druhej časti súťaže sa predstavia Trenčín, Zlaté Moravce, Senica, Sereď, Nitra a FK Pohronie. Slovenské fortunaligové kluby už začali so spoločnou prípravou, ktoré prebieha s obmedzeniami.

Snahou SFZ je dohrať aj pohárovú súťaž – Slovnaft Cup. Do semifinále sa prebojovali Ružomberok, Slovan, Zlaté Moravce a Dunajská Streda.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ak rodič po otvorení škôl a škôlok pokračuje v OČR, vyplní len upravený formulár čestného vyhlásenia (22. 5. 2020)
 Viac ako 40 percent rodičov má v pláne poslať deti v júni do škôl a škôlok, vyplýva z prieskumu (22. 5. 2020)
 Pre koronakrízu zaznamenal automobilový priemysel bezprecedentný pokles, výpadky vo výrobe sú obrovské (22. 5. 2020)
 Tatry čaká počas sezóny nával turistov, pre pandémiu uprednostnia Slováci dovolenku doma (22. 5. 2020)
 Koronavírus: Mobilná aplikácia eKaranténa ešte nebola oficiálne spustená. Testy na Covid-19 potvrdili len jedného nakazeného (online) (22. 5. 2020)
 Aplikácia pre smart karanténu je hotová, ešte ju musia schváliť spoločnosti Google a Apple (21. 5. 2020)
 Stovky pracovných miest vieme zachrániť, Krajniak chce počas koronakrízy predĺžiť zmluvy na určitý čas (21. 5. 2020)
 Hotely a reštaurácie zaskočila jedna požiadavka hygienikov, ktorú označili za nelogickú a kontraproduktívnu (21. 5. 2020)
 POZOR: Nákupy v Rakúsku? Bez negatívneho COVID testu na ne zabudnite (21. 5. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo šesť nakazených, aplikácia pre inteligentnú "smart" karanténu je pripravená (online) (21. 5. 2020)nasledujúci článok >>
Fortuna liga sa opäť rozbehne v strede júna, odohrá sa iba časť nadstavby
<< predchádzajúci článok
Zomrel štvornásobný grandslamový šampión Ashley Cooper

Fortuna liga sa opäť rozbehne v strede júna, odohrá sa iba časť nadstavby - diskusné fórum čitateľov