14. mája 2024

MS v hokeji 2024: Výsledky – utorok 14. máj (video+foto)

O prvotriedne prekvapenie sa v utorok postarali reprezentanti Rakúska, ktorí na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Česku obrali Kanaďanov o bod. Po druhej tretine pritom prehrávali 1:6 a zdalo sa, že ...

czech_republic_ice_hockey_worlds_23371 676x451 15.5.2024 (SITA.sk) - O prvotriedne prekvapenie sa v utorok postarali reprezentanti Rakúska, ktorí na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Česku obrali Kanaďanov o bod. Po druhej tretine pritom prehrávali 1:6 a zdalo sa, že obhajcovia zlata bez väčších problémov získajú tri body.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

V tretej časti však Rakúšania z deviatich striel dosiahli päť gólov a duel dotiahli do predĺženia, v ktorom už po pätnástich sekundách rozhodol John Tavares o druhom bode pre Kanadu. Tá prišla vôbec o prvý bod na turnaji, predtým zdolali Britov aj Dánov. V druhom súboji pražskej A-skupiny Dáni podľahli Nórom 0:2.

V ostravskej B-skupine Kazachovia prehrali s Lotyšmi 0:2 a vo večernom súboji Poliaci nestačili na Francúzov, keď prehrávali už 0:4 a skorigovali len na 2:4. Práve nováčik medzi svetovou elitou z Poľska bude súperom Slovákov v stredajšom večernom stretnutí.

Bez straty bodu sú na turnaji už iba Švédi, ktorí mali v utorok voľnom a bez duelu budú aj v stredu.

MS v hokeji 2024 – výsledky (utorok 14. máj 2024)

A-skupina

Dánsko – Nórsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Kanada – Rakúsko 7:6 po predĺžení (3:1, 3:0, 0:5  - 1:0)

B-skupina

Kazachstan – Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Poľsko – Francúzsko 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

MS v hokeji 2024 – program (streda 15. máj 2024)

A-skupina:

Česko – Dánsko (16.20)
Švajčiarsko – Veľká Británia (20.20)

B-skupina:

Nemecko – Lotyšsko (16.20)
Slovensko – Poľsko (20.20)

Zdroj: SITA.sk - MS v hokeji 2024: Výsledky – utorok 14. máj (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.